Badania

Od Wiosny 2018 zmianie ulega procedura dotycząca aktualnych badań lekarskich (tzw. Kart Zdrowia Sportowca).

Miesiąc maj 2018 jest ostatnim gdy klub rejestruje zawodników na badania! Od czerwca tylko rodzice będą rejestrowali dzieci do przychodni i pilnowali by karta była ważna!

Jednocześnie od marca 2018 do klubu przynosicie Państwo tylko kopię karty zdrowia z oryginałem do wglądu!

Są dwie możliwości przekazania kopii karty zdrowia:

1. Przynosicie kopię dobrej jakości wraz z oryginałem do wglądu dla trenera przyjmującego kopię Karty Zdrowia Sportowca lub...
  2. Przynosicie oryginał i trener wykonuje kopię w gabinecie B012 oraz oddaje oryginał.

Tym samym od czerwca 2018 to Państwo pilnujecie by badania nie traciły ważności!

Od 5.03.2018 trenerzy mają zakaz wpuszczania na zajęcia dzieci, które nie mają ważnej Karty Zdrowia Sportowca!

W dalszej części artykułu będzie publikowana aktualna lista zawodników zarejestrowanych na badania w Poradni Medycyny Sportu przy ul. św. Wojciecha 7 w Szczecinie.

[Lista zarejestrowanych na badania]

W chwili obecnej zarejestrowana jest tylko pierwsza grupa. Są to chłopcy mający nieważne karty zdrowia lub ich nie mieli wyrobionych.

Pozostali mają zarezerwowane terminy w okolicy terminu ważności badań. W najbliższych dniach lista zostanie zaktualizowana o dokładną rozpiskę ich badań.

Informacja od Pielęgniarki z Przychodni przy ul. św. Wojciecha 7:

"Przypominam, że zawodnicy pierwszorazowi zgłaszają się do Poradni Sportowej ze skierowaniem od lekarza pierwszego kontaktu.

• 8.00- 9.00 badania ambulatoryjne (krew: morfologia + ob) dzieci przychodzą po lekkim śniadaniu tzn. nie piją gazowanych i kolorowych napojów i nie jedzą śmieciowego jedzenia, oraz badanie ogólne moczu (należy przywieźć w pojemniku aptecznym).
  • Laboratorium mieści się na parterze w gabinecie nr 19.
  • Próby wysiłkowe- gabinet nr 5 -w piwnicy.
  • Lekarz orzecznik przyjmuje w gabinecie nr 5.

PACJENCI NIEPEŁNOLETNI DO LEKARZA PRZYCHODZĄ Z OPIEKUNEM.

Pacjenci, którzy posiadają karty sportowca przynoszą je na badania.

Pozdrawiam,
Ewa Sobór. "