Składki

Zgodnie z ostatnimi informacjami jakie były Państwu przekazywane, Zarząd klubu zdecydował o podniesieniu składek do 840 PLN rocznie. Opłaty nadal są podzielone na 12 rat miesięcznych. Po podniesieniu, rata miesięczna wyniesie 70 PLN.

Nowa stawka obowiązywać będzie od 1.11.2017 do odwołania.

Powodem podniesienia składek jest głównie aktualna koniunktura na rynku pracy trenerów. W ostatnim czasie stawki wynagrodzeń dla trenerów w Szczecinie i okolicach poszły w górę. W związku z tą sytuacją, by utrzymać obecną kadrę szkoleniową i pozyskać nowych trenerów, potrzebujemy zwiększyć budżet klubu na te cele. W poprzednich latach, budżet był oparty również na wsparciu ze strony Gminy Miasto Szczecin oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. W tym roku środki z tych źródeł są dużo mniejsze co w perspektywie kilku najbliższych miesięcy może spowodować duży deficyt w kasie klubu.

W przypadku otrzymania w roku 2018 i kolejnych dotacji z Gminy i MSiT na poziomie podobnym do roku 2016, nadwyżkę będziemy mogli przeznaczyć między innymi na podniesienie wynagrodzeń do poziomy średniej w Szczecinie. Ten ruch pozwoli na podniesienie poziomu szkolenia, a w przypadku pozyskania nowych szkoleniowców poprawę jakości w oparciu o mniejszą liczebność grup rozłożoną na szerszą kadrę trenerską.

Natomiast w przypadku nieotrzymania dodatkowych środków finansowych z innych źródeł niż składki po podwyżce, powinniśmy poradzić sobie z obecnym procesem szkolenia i utrzymaniem go na dotychczasowym poziomie.

Wysokość składek obowiązujących od 1.11.2017 powinna utrzymać się na tym poziomie (70 PLN miesięcznie) przez okres co najmniej 24 miesięcy. W tym okresie nie przewidujemy kolejnych podwyżek.